Uçak - Cessna Corvalis 350

İlan No: #00103618
Fiyat Sorunuz
Kategori: Pervaneli Uçak
Marka: Cessna
Model Tipi: Corvalis 350
Model Yılı: 2020
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Konum: Çankaya / Ankara / Türkiye
Satış Detayı: Peşin, Görüşülür

Uçak - Cessna Corvalis 350

Uçak - Cessna Corvalis 350

Sürekli olarak büyümeniz gerektiğini söyleyen insanların uçmayı öğrenmemiş olduğunu hiç fark ettiniz mi?

İşiniz ne olursa olsun, ister ünlü bir aktör olun yada bir endüstri lideri hatta A.B.D başkanı olun, eğer bir uçağı kullanabilirseniz kalbinizde ilk olarak daima bir pilot olarak kalacaksınız.  Cessna 350 Corvalis   de bu biçimde hisseden kişiler – pilotlar için tasarlandı. Bir uçağa sahip olan pilotların çok azının hayali sadece  A noktasından B noktasına gitmektir. Aksine pilotlar bir noktadan diğer bir noktaya giderken ve bunu diğerlerinden daha hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirirken aynı zamanda uçma zevkini hissedebileceği uçakları kullanmayı hayal ederler.

Estetik ve hızın bir arada bulunması gerektiğine dayalı bir inanışla,  Cessna 350 Corvalis  genel havacılık sektöründe yeni bir standart oluşturmuştur. Evet onlar konforlu, teknolojik açıdan tamamiyle güvenli, ve kategorisindeki diğerlerine oranla daha hızlı ve uzun menzilli. Fakat, en önemlisi, bir zamanlar gökyüzüne bakıp “Birgün bende uçacağım” dediğiniz zamanki hayalinizi kurduğunuz uçağın hassasiyeti ve çevikliği ile uçarlar.

235 knot’ı hayal edebiliyor musunuz?

Pilot her kim olursa olsun, kurulan hayal hep aynıdır. Daha hızlı gitmek.  Cessna 350 Corvalis  ile bu hayal yerine getirilir. Başlangıç olarak Cessna 400, 110 knot’ta dakikada 1.500 feet tırmanabilir. Ardından deniz seviyesinde 181 knot’luk normal seyirle ve 25.000 feette 235 knotla, A.B.D’de bir kıyı şeridi boyunca sizi rahat bir şekilde hiç durmaksızın götürebilir. Fakat  Cessna 350 Corvalis  asıl dikkat çekici olan, levye kontrolünü rahatlıkla kontrol edebilmenizdir. Levye kontrolünü hareket ettirdiğiniz anla uçağın manevrası arasında herhangi bir gecikme olmaz. Bu da kontrolün daima sizde olduğunun göstergesidir. Bu uçaklar bir pilot tarafından tasarlanmış, inşa edilmiş ve havalandırılmış bir pilot uçağıdır.

Rüyanızı konfor içinde mi sürdürmek istiyorsunuz?

Cessna 350 Corvalis  ile yeryüzünde varolan tüm duyular bakımından konforlu (huzurlu) hissetmekle beraber, fiziksel ve zihinsel açıdan kontrolün her zaman sizde olduğunu fark edeceksiniz. 1. sınıf kabin donanımı ve modern güvenlik sistemleri hem pilota rahatlık hem de yolcuya iç huzuru sağlamaktadır.

Sizi çepeçevre sarmalamış kabin ile tasarlanmış ileriye yönelik düşünen kokpit ve yan taraflara yerleştirilmiş levye kontrolleri sizi derhal rahatlatıp sadece uçağı uçurmanıza konsatre eder. Yeni kanat tasarımı pilotun bir diğer potansiyel endişe konusu olan perdövites üzerindeki pozitif kontrolünü sağlamaktadır.  Her pilot uçağının gövdesinin her koşula dayanıklı olduğunu bildiğinde kendisini daha rahat hisseder.  Cessna 350 Corvalis  FAA tarafından “utility” kategorisi altında sertifikalandırılmış ve inşa edilmiştir.  Cessna 350 Corvalis kanatları tek sparlı olarak yapılabilirdi. Ancak güvenlik ve konfora yönelim söz konusu kanatlarda iki spar kullanmamıza neden oldu. Pilotun güvenliğinin arttırılmasına istinaden mühendisleri alışagelmiş koltuk kemerleri yerine daha yenilikçi daha muhafazalı sistemler yapılmasına yöneltti. Sonuç olarak yine benzersiz üç noktadan bağlantılı vücuda düşük yükler aktaran ve uzun mesafeli uçuşlarda daha konforlu uçak kemerleri ortaya çıktı. Kontrol yüzeylerinde çift bağlantı yerine üçlü bağlantı, tamamıyla yedekli elektrik sistemi, tam bir gövde paratoner koruması;  Cessna 350 Corvalis  modelinin benzersiz yenilik listesi uzayıp gider. Netice itibariyle elinizdeki uçak her koşul altında FAA standartlarını karşılamakta hatta geçmektedir. Bunun böyle olması sizin ve müşterilerinizin kendilerini daha rahat hissetmelerinin bir güvencesidir.

Cessna 350 Corvalis  genel olarak tüm havacılıkta kullanılan uçaklar içerisinde tam otomatik klima sistemi sertifikalandırılmış ilk uçaklardır. Bu yenilikçi set, uçağın kalkışından duruşuna kadar yolculuğunuzun her aşamasında kullanılabilir. Cessna’nın iç dekorasyonu ve düzenlenmesi tüm gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı bir çevre olmuştur. Elde dikilmiş deri koltuklar, el işiyle tamamen kaplı kabin duvarları her bir  Cessna 350 Corvalis ve 400 Corvalis TT kabinini özel kılar.

Sıradan bir uçuşun rampada sizi +35C derece sıcaklıktan uçuş seviyelerinde 10 derece hatta bundan daha da soğuğa götürebilmesi pek yaygın değildir. Neyse ki  Cessna 350 Corvalis , tamamiyle otomatik “set and forget (kur ve unut)” iklim (ısı) kontrol sistemi ile konforlu bir kabin ortamı meydana getirmek adına mükemmel bir çözüm önermektedir.

Özellikle  Cessna 350 Corvalis için tasarlanmış ve uygulanmış olan iklim (ısı) kontrol sistemi kabin ısısını sürekli olarak kontrol etmekte, kalkış ve tırmanma aşamasında da dahil olmak üzere uçuşun her aşamasında arzu edilen dereceyi  sağlamak için ısıtıcı yada klimayı otomatik olarak harekete geçirmektedir.

 

Koltuk
Kapasitesi

Menzil*

Seyahat
Tavanı

Motor

Güç

4

1.395nm

18.000ft

TCM
IO-550-N

310hp

2.584km

5.486m


*Tipik seyir ağırlığında, ISA şartlarında, 25.000ft irtifa, 45dk rezerv, 55% güç ile.
 

 

Yükseklik

Uzunluk

Kanat
Açıklığı

Kabin
Yüksekliği

Kabin
Uzunluğu

Kabin
Genişliği

9ft 0in

25ft 2in

35ft 10in

49in

11ft 8in

49in

2.74m

7.67m

10.91m

1.25m

3.54m

1.25m

 

Maksimum
Kalkış Ağırlığı

Yakıt
Kapasitesi

Faydalı
Yük

Bagaj
Kapasitesi

3.400lb

612lb

925lb

25ft3

1.542kg

278kg

420kg

0.7m3

 

Sürat

Deniz Seviyesi
Tırmanma

Kalkış Mesafesi*

İniş Mesafesi*

191ktas

1.225fpm

2.300ft

2.350ft

354km/s

373m/dk

701m

716m


*Deniz seviyesi, ISA şartları ve 50ft mania (obstacle) üzerinden.
 

Uçak - Cessna Corvalis 350, Sıfır ( Yeni ) Uçak - Cessna Corvalis 350, Uçak - Cessna Corvalis 350 Satılık Fiyat'la satılık Uçak - Cessna Corvalis 350, tüm detayları ve özellikleri uygun fiyatlar görüşülür fiyatlar
Bu ilan 7590 kez incelenmiştir.
Uçak - Cessna Corvalis 350 Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!