Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı

İlan No: #00112948
Fiyat Sorunuz
Kategori: Arıza Tesbit Cihazı
Marka: Texa
Model Tipi: Ağır Vasıta
Model Yılı: 2019
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Konum: Karşıyaka / İzmir / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili
Satış Detayı: Kredi Kartına Taksit

Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı

AĞIR VASITA ARIZA TESPİT CİHAZI (TEXA)

KAPSAM LİSTESİ-----------------------------------------------------------------------------------

 

KAMYON GURUBU=

Daf, Dennıs Eagle, Erf,Ford, Gmc, Internatıonal, Isuzu, Iveco, Kamaz, Mack, Man,

Mercedes-Benz, Mıtsubıshı Fuso, Multıcar, Nıssan,

Renault Trucks, Scanıa, Terberg, Terex, Volvo Trucks

OTOBÜS GURUBU=

Bmc, Isuzu, Iveco, Kamaz, Man, Mercedes-Benz, Neoplan, Otokar, Renault,

Scanıa, Setra, Temsa, Toyota, Volvo

RÖMORK/YARI RÖMORK=

Haldex,Knorr, Wabco

HAFİF ARAÇLAR=

Cıtroen, Fıat, Ford, Hyundaı,Iveco,Ldv, Mercedes-Benz, Nıssan, Opel(GM)

Peugeot, Pıaggıo, Renault, Seat, Skoda, Suzukı, Toyota, Volkswagen

 

 

Uygulamalar

 

ABS/EBS

Computer

Anti-theft

Electronic Clutch

Airbag

Immobiliser

Body Computer

Injection

Cab Control

Navigator

Data Bus

Tyre Pressure

Automatic Transmission

Remote Control

Air Conditioning Unit

Real Frame Computer

 

Comfort

Heating Off/Steady State

Door Lock

Suspension

Traction Control

Instrument Panel

Front Frame

Maintenance Systems

 

AĞIR VASITA ARIZA TESPİT CİHAZI (TEXA)

Günümüzde arıza teşhis cihazları her servis için mutlaka bulunması gereken donanımlardan biridir. Arıza ne olursa olsun, her onarımdan sonra motor kontrol Ünitesine giriş yapılıp arıza kodlarının silinmesi ya da değişen parçaların ayarlarının yapılması ancak bir arıza teşhis cihazı kullanılarak gerçekleştirilebilir. Zamanımızda randevulu servis ve bakımlarda bile bazı durumlarda, servis uyarı ışıklarını sıfırlamada ve çeşitli sistemlerin kontrol ve ya aktive edilmesinde arıza teşhis cihazının kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli değişen ve gelişen bu alanda, TEXA yılların getirdiği tecrübe ile çok markalı servislere çözüm üretmede uzmanlaşmıştır. Piyasada ki en modern ve yenilikçi çözümleri geliştirerek ve en son teknolojiyi kullanarak, teknisyenlerin zamandan tasarruf etmelerini, onarım sürecini basitleştirerek hedeflemiştir.

 

NAVIGATOR TXT  TEXA tarafından en son üretilen çok markalı arıza teşhis ara yüzleridir; bunlar araçların elektronik kontrol üniteleriyle iletişime geçip, çok markalı arıza teşhis tanımını yeniden oluşturan performansları ve hızlarıyla adeta göz doldururlar. Bu ara yüzlerin geliştirilmesi sırasında odaklanılan konu, bağlantı hızlarının arttırılması ve cihazın kullanıcıya bir pratiklik sunmasıydı. Cihaz önceden kullanılmış tüm bağlantı programlarını içinde bulundurduğu 64MB’lık bellek diskine kaydederek, ileride gerçekleşecek olan herhangi bir arıza tespit programının tekrar kullanımında, önceden kaydedilmiş hafızadaki veriyi anında kullanıcıya ulaştırmaktadır. Bu bellek sayesinde, motor kontrol ünitesiyle bağlantı kurulabilmesi için gereken zamanı %70 oranında azaltmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan otomatik düğmeyi kullanılarak cihaz, her modelde aracın motor kontrol üniteleriyle bağlantıya geçebilir. Herhangi farklı bir adaptöre ihtiyaç duyulmaksızın mevcut kablo ile arıza teşhis girişine direk bağlantı yapılabilir

 

TEXA Global Scan 2, TGS2 sistemi, IDC4 ana işletim sistemine yardımcı ve ek bir sistem olarak tasarlanmıştır. Araç motor kontrol ünitelerinin otomatik taramasındaki İkinci Nesli temsil eder. TEXA’ nın her zaman iddialı olduğu, TEXA tarafından geliştirilmiş bu yenilik teknisyenlere çok geniş bir araç ve model yelpazesinde detaylı tarama yapmalarına olanak tanır. Birinci Nesil’e kıyaslandığında TGS2 birçok farklı marka aracın ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak dizayn edilmiştir.TGS2’nin avantajları gayet açıktır; TEXA cihazının otomatik olarak bağlanabildiği ve arızaları tespit edebildiği sistemden teknisyenler anında geribildirim alabilirler. Bir araç servise geldiğinde teknisyen TEXA ara yüzünü arıza teşhis cihazı girişine bağlar ve IDC4 cihazı hiç bir ilave işleme gerek duymaksızın otomatik şekilde bütün bilinen sistemleri tarar. Eğer bu işlemden sonra bazı hatalar belirlenirse motor kontrol ünitesinin arıza tespit bölümüne ilgili olanlar hakkında giriş yapılabilir. Eğer sistemlerde istenmeyen herhangi bir problem ile karşılaşılmadı ise motor kontrol ünitesinin ileriki test ve ayarlarında rahatlıkla kullanılabilir. Şüphesiz teknisyenlerin işi daha karmaşık hale geldiği için bunu kolaylaştırmada TEXA’ nın attığı diğer bir adımda bu yeni tarama neslidir. Artık hatalar için tek tek araştırma yapmaya, saatler harcamaya gerek kalmadı:TGS2 bunu kolaylıkla yapabilmekte ve bu şekilde çalışma hassasiyetini maksimum düzeye taşımaktadır. Günümüz araçlarının onarımını gerçekleştirirken, TGS2 ile Google işbirliğini kullanarak “ARAMA” özelliğinden yararlanmak modern teknolojinin size sunduğu en iyi yardımcıdır. Zamandan tasarruf, belirsizlikleri önlemek ve modern teknisyenlerin temel ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı müşterilere profesyonel bir hizmet önerilmektedir; bu gereği yerine getirmek için, yeni bir referans kaynağı, TEXA Global Scan 2, geliştirilmiştir.

 

ARAÇ SEÇİMİ, ŞEMALAR VE BİLGİLER

Elektrik tesisat şeması ikonunu seçerek; bununla alakalı devre şemalarına ulaşabilirsiniz. Elektrik devre şemaları TEXA’ ya özgüdür ve kullanım kolaylığı için tümü aynı standartlar kullanılarak görüntülenmektedir. Örneğin, oto arıza teşhis programını seçerek ve motor kontrol ünitesine bağlayarak, mühendislik parametrelerinin listesine ulaşılabilir ve bir grafik üzerinde gözlemleyebilirsiniz. Araç bir kez seçildiğinde bir dizi bilgi kullanılabilir duruma gelir. Yeni TXT ara yüzü ile dâhili bağlantı programı hafızasından dolayı elektronik sistemlerle iletişim çok daha hızlıdır.

Devre şemasına ve arıza teşhis programına girebileceğiniz test edilecek özel bir elektronik sistemi seçilebilir. Yeni arıza teşhis programı aracın içindeyken elektronik sistemlerin otomatik taramasını yapar. Kontrol ünitelerinin mevcut olan ve daha önceden devam eden hatalarını tespit eder.

Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı, Sıfır ( Yeni ) Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı, Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı Satılık Fiyat'la satılık Texa Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı, tüm detayları ve özellikleri uygun fiyatlar görüşülür fiyatlar
Bu ilan 2467 kez incelenmiştir.