Tek Ayna, Çift Taretli Cnc Torna Tezgahı ( 10'' )

İlan No: #00091019 1582
Kategori: CNC Torna Tezgahı
Marka: Mazak
Model Tipi: SQ 250
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Konum: Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Satış Detayı: Peşin, Görüşülür

Tek Ayna, Çift Taretli Cnc Torna Tezgahı ( 10'' )

Genel Bilgi

SuperQuadrex tezgahı tek ayna ve çift taretli bir tezgahtır. İstenmesi halinde senkronize çalışabilen alt ve üst taret’ler sayesinde kesim sürelerinde ciddi bir kazanç sağlanmaktadır. Alt ve Üst Taret’lerin karşılıklı çalışabilmeleri sayesinde, takım değiştirme ve eksen hareketlerine bağlı kesim süresi dışı zamanlardan tasarruf sağlanmaktadır. Taretlere standart olarak takılabilen toplam 20 takım sayesinde, ( SQT200M’de opsiyon olarak 28 takım’a çıkabilmektedir ) bir bağlamada çok ayrıntılı işlemler bitirilebilmektedir.  Üst taret’in, tornalama fonksiyonlarını, frezeleme fonksiyonları ile birleştiren, karma işlemeyi olanaklı kılan, frezeleme fonksiyonları vardır. Verimliliği arttırmak ve uzun çubuk malzeme üzerinde karşılıklı kesim için,  alt Z-ekseni’nin  kızaklarına ayarlanabilir ara yatak takılabilmektedir. Ayna tarafındaki ve alt z-eksen vidalı mili tarafındaki z-eksen gezer yüzeyleri, herhangi bir talaş ve su birikmesine karşı özel sac’lar ile korunmuştur. Bu sayede, kızaklar ve vidalı miller korunarak, uzun süreler boyunca yüksek hassasiyetler korunabilmektedir.

Ünite Özellikleri:
 

Her iki taret’te kalkmasız döner tip index’leme kullanmaktadır. Takımı iş parçası ile herhangi bir temasa maruz bırakmadan, taret’i klamp’lama/bırakma yöntemi ile index’leme yapıldığı için, talaş’tan talaşa süreleri oldukça azaltılmıştır. Ayrıca turet, gelişigüzel seçim temeline dayalı, enkısa yoldan döndüğü için, kullanıcı rotasyon sürelerini dikkate almaya konsatre olmaksızın programlama yapabilmektedir. Bu şekilde, toplam çevrim süreleri de oldukça kısalmaktadır.
 X ve Z Eksen ilerleme hızları 30m/dak. dır. Alt Z-Eksen ilerlemesi ise 20m/dak. dır. Buda, yüksek hızlarda işleme olanağı sağlamaktadir.
Punta’da standart olarak, oldukça yüksek dayanımlı built-in sistem kullanılmıştır.
Ana işmili motoru Built-in tipi olup, güçlü bir şekilde su ve hava ile soğutulmaktadır. Termal değişimleri bastırmak için, X-ekseninin vidalı millerinin iki ucuda sabitlenmiştir. (ön gerilimili)

Teknik Özellikler

  Ayna Çapı Ø Çevirme Çapı Ø (mm) İşleme Boyu (mm) Takım Kapasitesi (üst / alt) Ana İş mili Motoru
SQ 200 8'' 350 / 280 610 (1050)* 12 / 8 5000 rpm / 22kw
SQ 250 10'' 350 / 280 576 (1016)* 12 / 8 4000 rpm / 22kw
  * Ayna ebadına bağlıdır      

Tek Ayna, Çift Taretli Cnc Torna Tezgahı ( 10'' ), Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!