New Holland Biçerdöver ( 326 Hp )

İlan No: #00081870
Fiyat Sorunuz
Bu ilan yayında değildir
Kategori: Biçerdöver
Marka: New Holland
Model Tipi: CX 8070
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Teslim Durumu: Stokta Var
Konum: Gazi Mah. / Yenimahalle / Ankara
Satış Detayı: Leasing'e Uygun

TEKNİK BİLGİ / MODEL

CX 8040 CX 8070
Tabla    
Biçme genişliği                                                   (m) 5,18   6,10  
Otomatik Tabla Yatay Dengelemesi Standart Standart
Otomatik Yüzer Konum Standart Standart
Otomatik Dolap Hızı İlerleme Hızı Senkronizasyonu Standart Standart
Harmanlama    
Batör Genişliği                                                  (m) 1,30 1,56
Batör Çapı                                                        (m) 0,75 0,75
Batör Üzerindeki Parmak Sayısı                     (Adet) 10 10
Batör Hız Aralığı                                              (d/d) 305 / 905 305 / 905
Kontrbatör Alanı                                               (m²) 0,98 1,18
Kontrbatör Üzerindeki Bar Sayısı                    (Adet) 16 16
Kontrbatör Sarma Açısı                              (Derece) 111 111
Sap Yayıcı Çapı                                                (m) 0,475 0,475
Sap Yayıcı Kontrbatör Alanı                              (m²) 0,24 0,29
İkinci Batör Çapı                                                (m) 0,72 0,72
İkinci Batör Hız Aralığı                                      (d/d) 387 / 700 387 / 700
Multi - Thresh Sistemi Standart Standart
Toplam Harmanlama Alanı                                (m²) 2,11 2,54
Sarsak Sayısı                                               (Adet) 5 6
Sarsak Ayırma Alanı                                         (m²) 4,94 5,93
Temizleme    
Kolay Çıkarılabilen Sağır Elek Standart Standart
Ön Elek Standart Standart
Toplam Elek Alanı                                            (m²) 5,40 6,54
Kabinden Kumandalı Alt ve Üst Elek Ayarı Standart Standart
Fan Üzerindeki Kanat Sayısı 6 6
Kabinden Kumandalı Fan Hız Ayarı Standart Standart
Roto Tresh Sistemi Standart Standart (2 Rotor)
Dane Deposu    
Kapasite                                                             (l) 9.000 9.000
Boşaltma Tüpü Tahliye Hızı                               (l/s) 110 110
Dane Numune Alma Penceresi Standart Standart
Motor    
Tipi Iveco / Cursor 9 Iveco / Cursor 9
Püskürtme Sistemi Common-Rail Common-Rail
Motor Gücü                (ISO TR14396)     ( kW / hp)  210 / 286 240 / 326
Püskürtme Sistemi Yönetimi Elektronik Elektronik
Hava Kompresörü Standart Standart
Yakıt Tankı    
Kapasite                                                             (l) 750 750
Aktarma Sistemi    
Tipi Hidrostatik Hidrostatik
Dişli Kutusu 4 Hızlı 4 Hızlı
Elektrik Kontrollü Vites Değişimi Standart Standart
Diferansiyel Kilidi Standart Standart
Ölçüler    
Ağırlık                                                              (kg) 13.900 14.900
Biçme Tablası
Yüksek kapasiteli biçme tablası, sahip olduğu yüksek bıçak hızı, büyük çaplı ve kolay ayaralanabilir dolap, geniş çaplı helezon, güçlü ve güvenilir hareket iletim sistemi ile en zorlu koşullarda bile yüksek verimde çalışır, dengeli ve düzenli bir besleme sağlar.Tablanın sahip olduğu Otomatik Yüzer Konum ve Yatay Dengeleme (yatar boğaz ) sistemleri, her türlü tarla koşulunda, tablanın tarla yüzey profilini kusursuz bir şekilde takip etmesini ve en zorlu, engebeli tarlalarda bile üstün biçme performansı ortaya koymasını sağlar.

Dolap senkronizasyonu sistemli ile, kabin içinden tek bir tuşa basarak, tabla dolabının dönüş hızı, makinanın ilerleme hızı ile senkronize edilebilir. Böylelikle dolap hızı, makinanın ilerleme hızına bağlı olarak otomatik değişir. Bu özellik, operatörleri ilerleme hızı değiştikçe dolap hızını yeniden ayarlamak zorunluluğundan kurtararak, daha konforlu çalışmalarını sağlarken, aynı zamanda tablanın yüksek biçme ve besleme kapasitesini, her hız düzeyinde korur.

 

Rakipsiz harmanlama kapasitesi

New Holland CX 8040 biçerdöverlere benzersiz bir harmanlama kapasitesi kazandıran 75 cm çapındaki batörü,  CX 8040 biçerdöveri rakipsiz kılmaktadır. 75 cm çapındaki batör ve 111º derecelik sarma açısına sahip kontrbatörün oluşturduğu harmanlama alanı, farklı ürün tipi ve koşullarında, rakiplerinden en az % 15 oranında daha yüksek bir ayırma kapasitesi ortaya koyar. Batör çapının rakipsiz büyüklüğünün getirdiği yüksek kapasite avantajı, düşük devirlerde harmanlama yapma olanağı tanımaktadır. 72 cm çapındaki ikinci batör, farklı ürünlere uygun olarak düşük ya da yüksek hızlarda dönebilir. İkinci batöre ihtiyaç duyulmadığı anlarda, ikinci batöre ait olan kontrbatör alçaltılarak, ikinci batörün harmanlama etkisi devre dışı bırakılır. İkinci batörün ardında yer alan ikinci sap yayıcı, materyali sarsaklara son derece düzenli ve dengeli ileterek biçerdöverin harmanlama ve temizleme kapasitesine katkıda bulunur.  
 
75 cm’lik büyük batör çapı, ideal harmanlama performansına ulaşmak için, yüksek dönüş hızlarına ihtiyaç duymaz. Düşük devirlerde de yüksek kapasitede harmanlama yapmak mümkündür. Bu sayede en kırılgan ürünler bile zarar görmeden harmanlanır.Büyük batör çapının beraberinde getirdiği düşük devir avantajı sayesinde daha düzgün bir hareket iletimi sağlanır ve tahrik sisteminde daha az gerilim oluşur.  En zorlu ürün koşullarında bile batörün harmanlama kapasitesinde kayıp yaşanmaz.
 
 

 

Roto-Thresh sistemiNew Holland CX 8040 biçerdöverlerde, kesmik helezonuna gelen materyal, yeniden harmanlanmak üzere batörün önüne iletilmez. Kesmik elevatörünün başında yer alan, üzerinde parmaklar bulunan rotor ve bu rotorun altındaki parmaklı elevatör kapağı, adeta bir tür batör-kontrbatör çifti şeklinde çalışır ve kesmik helezonuna gelen materyali harmanlayarak, doğrudan sağır eleğe iletir. Böylelikle batörün harmanlama kapasitesi, kesmik helezonundan gelen materyalin harmanlanması için kesintiye uğratılmaz.

 
Üstün temizleme performansı
New Holland CX 8070 biçerdöverlerde çift etkili temizleme pabuçları üzerinde zıt yönlerde hareket eden üst ve alt elekler, yüksek temizleme verimi ortaya koyar. Toplam elek alanı 6.54 m²’dir.

Üst eleğin önünde bulunan ön elek, ek bir eleme alanı oluşturmasının yanı sıra, ön elekten üst eleğe dökülen taneler, bu akış esnasında maruz kaldıkları güçlü hava akımının etkisi ile daha üst eleğe düşmeden pek çok yabancı maddeden arınmış olur.  Bu sayede üst ve alt eleğin yükü hafifletilir ve temizleme verimi artar.  

New Holland CX 8070 Biçerdöverlerde isteğe bağlı olarak sunulan elek dengeleme sistemi, % 17 eğime kadar meyilli arazilerde eleklerin yatay kalmasını sağlayarak, ürünün eğim yönünde tek bir tarafa yığılmasını engeller. Böylelikle hava akış düzgünlüğü bozulmaksızın yüksek temizleme performansı korunur. Elek açıklıkları kabin içinden elektriksel olarak ayarlanmakta ve açıklık değerleri monitörden takip edilebilmektedir.

 Patentli altı kanatlı fanın sahip olduğu çift hava çıkış kanalı tasarımı, tüm elek yüzeyleri boyunca düzgün ve dengeli bir hava akışı oluşmasını sağlayarak tüm elek yüzeyinden en yüksek temizleme veriminin alınmasını sağlar.

 
 
 

 

 

Kolay sökülen sağır elekler

New Holland CX 8070 Biçerdöverlerde, sağır eleğin temizliği için biçerdöverin boğaz elevatörünü ve tablasını sökmeye gerek yoktur. Boğaz elevatörünü en üst noktaya kadar kaldırıp taş tuzağını açarak sağır eleklere ulaşmak mümkündür. Sağır elek, iki parça halinde yerinden çıkarılır, temizlenir ve kolaylıkla yerine takılır. Özellikle çeltik hasadı gibi sağır eleğin sık sık temizlenmesini gerektiren koşullarda, bu özellik oldukça büyük zaman kazancı sağlayarak Biçerdöverin toplam performansına katkıda bulunur.

 
 

 

Yüksek teknoloji ürünü gelişmiş ölçüm sistemleri

New Hollland CX  8070 Biçerdöverlerde temiz dane elevatörü üzerine yerleştirilmiş olan gelişmiş ölçüm sistemi ile çalışma esnasında hasat edilen ürünün nem içeriğini ve tarlanın ortalama verimini ölçmek mümkündür. Sözkonusu ölçüm sonucu elde edilen veriler eş zamanlı olarak operatör tarafından IntelliView II monitörden takip edilebilmektedir.

 

Yüksek boşaltma hızı

New Holland CX 8070 biçerdöverlerin sahip olduğu 110 l/s’lik yüksek boşaltma hızı ile, 9000 l hacmindeki dane deposu yaklaşık olarak 1 dakika 30 saniye gibi olağanüstü kısa bir zamanda boşaltılır ve hasat dışında geçen zaman minimuma indirilir.

New Holland CX 8070 biçerdöverlerin sahip olduğu güçlü aydınlatma sistemi ile gece çalışmaları gündüzden farksızdır.

İsteğe bağlı sap kıyıcı

İsteğe bağlı olarak sunulan sap kıyıcıda, 4 sıra halinde dizilmiş testere dişli bıçaklar, büyük çaplı bir rotor üzerinde bulunur. Bıçakların özel tasarımı, oluşturduğu ek hava akımı ile kıyılan materyalin tarla yüzeyine dağıtımına katkıda bulunur.

 

Kabin
New Holland CX 8040 Biçerdöverler, biçerdöver pazarındaki en geniş ve en sessiz kabine sahiptir.

İki kişi için tasarlanmış klimalı kabin, bünyesinde barındırdığı pek çok konfor özelliği ile, operatörlerin uzun saatler boyunca yüksek verimle çalışmalarını sağlayacak son derece rahat bir ortam oluşturmaktadır.  Olağanüstü ses ve titreşim izolasyonu ile rakipsizdir.

 New Holland CX 8040 Biçerdöverlerin kabini, operatörlere sınırsız bir görüş açısı sağlamaktadır. Bu geniş görüş açısı, hasat işleminin tüm detaylarının izlenebilmesine olanak tanır.

Çok çeşitli ayar fonksiyonlarına sahip operatör koltuğu ve dümenleme kolonu, operatörlerin en ideal ve en konforlu çalışma pozisyonunda uzun saatler boyu yorulmaksızın çalışmalarını sağlar. Operatör koltuğunun hemen arkasında bulunan dolap, soğutma sistemine sahiptir. Geniş kabin içi dane penceresi ile, dane deposunun içi kolaylıkla izlenebilir.     
 
 
Kumanda konsolu
Operatör koltuğuna entegre olan ve çalışma esnasında operatör ile birlikte hareket eden kumanda konsolu, Biçerdöverin tüm hasat-harman fonksiyonlarına  kumanda eden düğmeleri ve Biçerdöverin tüm çalışma parametrelerinin takip edildiği IntelliView™ II monitörü üzerinde barındırır. Kumanda konsolu üzerinde bulunan tüm düğmeler ve IntelliView™ II montör, en rahat ve en kullanışlı şekilde tasarlanmış ve konsola yerleştirilmiştir.  Hasat-harman işlemine ait tüm biçerdöver ayarları ve vites seçimi, elektriksel olarak bu kumanda konsolundan gerçekleştirilir.

Çok işlevli kumada kolu,  Biçerdöverin ileri-geri hareketini sağladığı gibi, tüm tabla ve dolap kumandalarına ve boşaltma sistemi kontrollerine sahiptir. Öte yandan hidrolik kusturma sistemi de çok fonksiyonlu kumanda kolu ile kontrol edilir. Çok fonksiyonlu kumanda kolu sayesinde, Biçerdöver performansının en önemli belirleyicisi olan tabla ve dolap kontrolü etkin ve hızlı bir şeklide gerçekleştirilir, çok sayıda işlem hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirilir ve hasat performansı artar. Çok işlevli kumanda kolu, adeta operatörün kolunun uzantısı gibidir.

 
 
 
 

 

 

IntelliView™ II monitör

Geniş, renkli ekrana sahip IntelliView™ II monitör ile, biçerdöverin tüm çalışma ve performans parametreleri kesintisiz ve doğru bir şeklide takip edilir. IntelliView™ II monitör Biçerdöverin çok çeşitli fonksiyonlarının ayarlanması ve kontrolü açısından Biçerdöver ile operatör arasında bir köprü özelliğindedir. Renkli geniş ekran, gerekli bilgilerin bir bakışta bulunabilmesini sağlar. Ayrıca, monitör üzerindeki tuşlar ve kumanda konsolu üzerine yerleştirilmiş kontrol düğmeleri ile monitör menüleri içinde dolaşmak son derece hızlı ve kolaydır.

Farklı ürünlerin hasadında, bir üründen diğerine geçişte, ayar süreci içinde kaybedilen zamanı en aza indirgemek amacıyla, New Holland CX 8040 Biçerdöverler, Otomatik Ürün Ayarları sistemi ile donatılmıştır. Farklı ürünlere ya da farklı tarla koşullarına göre, temel hasat-harman ayarları yapılarak biçerdöverin hafızasına kaydedilir ve istenilen zamanda sadece birkaç tuşa basarak Biçerdöver önceden hafızaya alınmış ayarlara göre otomatik olarak yeniden ayarlanır.

 
 
 
 
 
 

 

 

İsteğe bağlı SmartSteer™ otomatik kılavuz sistemi

İsteğe bağlı olarak sunulan SmartSteer otomatik kılavuz sistemi, biçerdöveri tüm biçme genişliğinin kullanılmasını sağlayacak şekilde dümenleyerek çalışma kapasitesini artırır. Tablanın en etkin ve verimli kullanımına olanak tanır ve özellikle geniş biçme tablalarında operatöre büyük kolaylık sağlar.

Bu ilan 12019 kez incelenmiştir.
New Holland Biçerdöver ( 326 Hp ) Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!