Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000

İlan No: #00092529
Fiyat Sorunuz
Kategori: Köprülü Kesme
Marka: Sermak
Model Yılı: 2020
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: 7 Gün
Kısa Detay: 2 Yıl Garantili
Satış Detayı: Peşin, Kredi Kartı

Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi

BRX 3000, manuel veya otomatik olarak atölye ve fabrikalarda kullanılan, mermer ve granit malzeme için üretilmiş güçlü dizayna sahip plaka kesme makinesidir.

GÖVDE : Temel olarak testere kesim arabası ve motor tablası yüksek dirençli pik dökümden imal edilmiş olup, paslanmaya, titreşime ve akustik rezonansa mükemmel direnç sağlayan bir yapıya sahiptir.Köprü çelik konstrüksiyon olarak imal edilir.

BOYA : Makine kumlama işlemine tabi tutulduktan sonra iki kat çift komponentli epoksi astar ve boya ile boyanarak korozyona karşı mükemmel bir biçimde korunmaktadır.

KÖPRÜNÜN İLERİ-GERİ HAREKETİ : -Y EKSENİ Köprünün hareketi ,köprünün başlarına yerleştirilmiş ve ısıl işlem ile sertleştirmiş çelik tekerlekler üzerinde kremayer dişli bağlantısı ile senkronize edilmiştir. Hareket, gösterge ayar düğmeleri yardımıyla elle kontrol edilebileceği gibi otomatik olarak programlanarak da kontrol edilebilir. Pozisyonlama, hassasiyeti doğrusal manyetik uzunluk ölçme sistemi yardımıyla sağlanmakta ve panelde (+ -) 0.1 mm hassasiyette dijital olarak gösterilmektedir. Bu sistem, mekanik ve elektromanyetik olumsuzluklardan etkilenmediğinden dolayı, enkoder sistemine göre çok daha hassas ve güvenilirdir.

TESTERE İLERİ-GERİ HAREKETİ : -X EKSENİ Testerenin yatay hareketi suya ve toza karşı korunumlu, bakım istemeyen, yağ banyosunda çalışan bir çift V prizma şeklinde kızak yardımı ile sağlanır. Kesim hareketi ve testerenin geri dönüş hızı panelden elektronik olarak ayarlanır. Yine, testerenin kesim ve geri dönüş limitleri elektronik olarak kontrol panelinden ayarlanabilir. Kalkış ve duruşlar otomatik bir şekilde invertör yardımıyla sağlanır.

TESTERE İNDİRME-KALDIRMA HAREKETİ : -Z EKSENİ Kafanın dikey hareketi krom kaplanmış miller üzerinde, korumalı bir şekilde sağlanır. Hareket aralığı pozisyonu ayarlanabilir limit switch’ler sayesinde kontrol edilir. İnvertör ve enkoderler yardımıyla elektronik olarak hareket ve hassasiyeti sağlanır. Granit kesiminde verimliliği artırmak için, yatay ve dikey hareketlerin eş zamanlı çalışması sağlanır.

O’DAN 75 DERECEYE EĞİLEBİLEN TESTERE : Hareket manuel olarak sağlanır ayrıca mermer ve granitte açılı kesimler yapabilmek için kilitleme özelliği vardır.

TESTERE MOTORU : Testere hareketi kompakt ve diske doğrudan bağlantılı olan flanşlı motor ünitesi ile sağlanır

360º’YE KADAR KİLİTLENEBİLEN TABLA : Çelik konstrüksiyon olarak imal edilir her 15 derecede bir açıyla yerleştirilmiş kitleme çentikleri sayesinde pozisyonlama yapılır ve pnömatik bir kilitleme sistemine sahiptir. Ayrıca, plakaların kolay yüklenebilmesi için tabla dikey pozisyona kadar hidrolik bir sistem ile getirilebilmektedir. KONTROL SİSTEMİ : Bütün işlemler bir kontrol panelinden yönetilmektedir. Ana panoda uzaktan kumanda şalterleri, termal koruyucular, durdurma için ana şalterler ve hareketin elektronik kontrolünü sağlayan şalterler bulunur.

LAZER İŞARETLEYİCİ : Kesme hattını kolaylıkla işaretlemeyi ve pozisyonu ayarlamayı sağlar.

MAKİNE GÜVENLİĞİ : Yükleme sınırlayıcısı, kesim motorunun maksimum akım eşiğini ayarlayarak makineyi ayarlanan değerlerin üzerindeki yüklerden korur. Başaltı sensörü, aşırı yüklenme durumunda, örneğin aşırı kesim hızı veya derinliği verildiğinde, makineyi durdurarak zarar görmesini önlemektedir.Bütün elektrik ve su hattı, bağlantı noktalarından makineye ve makineden santrale kadar plastik kablo koruyucuları ile korunmaktadır.

KONTROL YAZILIMI : BRX 3000 makinasi 3 eksen kontrollüdür.testerenin yatay hereketi,dikey hereketi ve aşağı yukarı hereketi. Program 5 inçlik dokunmatik ekranlı bir dijital kontrol ünitesi üzerinden yapılır. Makine farklı genişlikte ebatlama yapma özelliğine sahiptir,ayrıca makine üzerinde oluşan arıza ları bulup gösterme özelliğine sahiptir.

OPSİYONLU AKSESUARLAR : Çift tablalı uzun makine ( 3000TT) Ana motor invertörü Otomatik motorlu döner tabla Elektronik profil çıkarma sistemi Açılı kesim için Otomatik motorlu döner kesim arabası BRX300 XP ve BRX3000 TT modelleri de bulunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
 

 

Max. kesme uzunluğu    3600 mm
Max. dikey hareket uzunluğu 400 mm
Max. köprü yatay hareket uzunluğu 4300 mm
Max. disk çapı 800 mm
Dikey delik çapı 60 mm
Disk flanş çapı 225 mm
Tabla boyutları 1720x3500 mm
Disk motor gücü 22 kw
Max. taş işleme kalınlığı 250 mm
Toplam elektrik sarfiyatı 29 kw
Ayarlabilir disk hareket hızı 0-24 mt/dk
Ağırlık 5000 kg

 

 

Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000 , Sıfır ( Yeni ) Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000 , Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000 Satılık Fiyat Sorunuz Fiyat'la satılık Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000 , tüm detayları ve özellikleri uygun fiyatlar görüşülür fiyatlar
Bu ilan 5111 kez incelenmiştir.
Mermer Granit Köprülü Kesme Makinesi / Sermak Brx 3000 Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!