Dik Torna Tezgahı ( 920mm )

İlan No: #00090971
Fiyat Sorunuz
Kategori: Dik Torna Tezgahı
Marka: Mazak
Model Tipi: Megaturn Nexus 900M
Model Yılı: 2019
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Konum: Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Satış Detayı: Peşin, Görüşülür

Dik Torna Tezgahı ( 920mm )

Genel Bilgi

Yeni MEGATURN NEXUS 900 geleneksel sabit kolon yerine hareketli kolona sahip olarak tasarlandı. Sonuç olarak X ekseninin sabit kolona bağlı olmasından dolayı ortaya çıkan potansiyel engel ortadan kalkmış oldu ve böylece Mazak, tezgahın işleme kapasitesini arttırarak, 3000 kg’a kadar olan (ayna dahil) uzun (800 mm’ye kadar) ve geniş (920 mm’ye kadar) parçalar için ideal hale getirdi.

Tasarım ayrıca daha rijit bir işleme platformu ortaya çıkarttı. Ayna yüzeyinden 370 mm uzakta bir pozisyonda 8 mm genişliğinde bir kanalı titreşim olmaksızın işleyebilmektedir. Hareketli kolon tasarımı ayrıca taretin ağırlık merkezinin Z ekseninin pozisyonundan etkilenmemesinden dolayı Z ekseni servo motoru üzerindeki yükü azaltmıştır.

Yenilikçi tasarımı ile Mazak’ın üstesinden geldiği bir başka konu ise işparçası ile baranın çakışmasıdır. Otomatik takım değiştirme sistemi sadece kullanabilen takım sayısını 12’den 23’e çıkarmakla kalmayıp uzun baralarda işleme alanından çıkartmaktadır. Uzun baralar ve kardeş takımlar işleme alanı dışında muhafaza edildiği için kullanıcılar artık tezgahın taret pozisyonunu ve işleme etkinliğini tam anlamıyla kullanabilmektedirler.

Tezgahın işmili, Mazak’tan beklendiği gibi, talep edilenden daha fazlasını yapabilecek kapasiteye sahiptir.  30 kW ve 3655 Nm yüksek torklu işmili düşük hızlarda derin ağır pasolara girebilmektedir. Örneğin 600 mm çapında S45C metal işlenirken işmili 80 dev/dak da çalışmakta ve buna rağmen MEGATURN NEXUS 900 0.8 mm/rev ilerleme ile 8 mm paso miktarını kaldırabilmektedir. Kesme derinliğinin artması, kaba talaş kaldırılırken, çevrimlerin sayısını dolayısıyla da üretim zamanını önemli ölçüde azaltmaktadır.

MEGATURN NEXUS 900’ün tasarımını tamamlayan diğer unsurlar tezgahın ağırlığı ve gövde yapısıdır. 14 ton ağırlığı ile oldukça rijit ve dengeli olan tezgahın tüm ilerleme eksenleri 24 m/dak hıza kadar imkan sağlayan lineer kızaklar ile desteklenmektedir.
MEGATURN NEXUS 900 ayrıca MAZATROL MATRIX NEXUS CNC kontrol sisteminin özelliklerinden de faydalanmaktadır. Kullanımı oldukça kolay MAZATROL diyalog proglamlama sisteminin yanısıra tezgahın performansını,güvenilirliğini ve karlılığını arttıran Akıllı Isı Kalkanı ve Akıllı Güvenlik Kalkanı gibi özelliklere sahiptir.

Akıllı Isı Kalkanı, operasyonlar esnasında ya da oda sıcaklığındaki değişimler sonucu makine ünitelerinde oluşan ve işleme hassasiyetini etkileyen ısı değişimlerini otomatik olarak telafi etme özelliğine sahiptir. MATRIX NEXUS bu bilgiyi alır ve otomatik olarak ve tezgahın rakamsal parametrelerini ayarlayarak parçaların gereken hassasiyette işlenmesini sağlar. Sonuç olarak tezgah uzun süreler boyunca yüksek seviyedeki hassasiyeti koruyarak çalışabilmektedir.

Akıllı Güvenlik Kalkanı ise tezgah,kesici ve tutucu takımların gösterildiği 3 boyutlu model olarak gösterildiği bir kontrol mekanizmasıdır ve güvenlik özelliğinin yanısıra hızlı parça ayar zamanları için yardımcı özelliğine de sahiptir. Eğer olası bir bindirme noktası var ise tezgah otomatik olarak durur ve problemli bölge ekranda gösterilerek operatörün problemi hızlı bir şekilde tanımlamasını ve çözüm bulmasını sağlar.


  MEGATURN NEXUS 900
Maksimum İşleme Çapı  920 mm
Maksimum İşleme Yüksekliği  800 mm
Maksimum İşleme Ağırlığı (ayna dahil)  3000 kg
Maksimum swing  1000 mm
X ve Z Ekseni Hareketi  24 m/dak
İş Mili Gücü  30 kW
İş Mili Hızı  1250 dev/dak
İş Mili Torku  3655 Nm
Takım tutucu Ölçüsü  32 mm
Kılavuz Çapı  50 mm

Dik Torna Tezgahı ( 920mm ), Sıfır ( Yeni ) Dik Torna Tezgahı ( 920mm ), Dik Torna Tezgahı ( 920mm ) Satılık Fiyat'la satılık Dik Torna Tezgahı ( 920mm ), tüm detayları ve özellikleri uygun fiyatlar görüşülür fiyatlar
Bu ilan 1203 kez incelenmiştir.
Dik Torna Tezgahı ( 920mm ) Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!