Çayır Biçme Makinesi - 151 Cm

İlan No: #00097724 6852
Kategori: Zıpkalı Çayır Biçme Makinaları
Marka: Tınaz
Model Tipi: ÇBM-01
Model Yılı: 2018
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Konum: Kepsut / Balıkesir / Türkiye
Kısa Detay: Yıl Garantili

Çayır Biçme Makinesi - 151 Cm

ÇİFT BIÇAKLI ZIPKALI ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Çift bıçaklı,zıpkalı çayır biçme makinesi, iki bıçağı da (yaprak ve parmak bıçakları) alternatif olarak hareket ederek, makas kesme yapan,asılır tip, kuyruk milinden hareketli, ot ve yem bitkilerinin biçilmesinde kullanılan bir çayır biçme makinesidir.
               
Makine üç nokta bağlantı düzeninin bulunduğu ön çatı, hareket iletim ve biçme düzenlerinin bulunduğu ana çatıdan oluşmaktadır.
               
Makinenin ön çatısı olan üç nokta askı düzeni, kare profilin yarım daire şeklinde bükülmesiyle oluşturulmuştur. Ön çatı, dikdörtgen profilden yapılmış ana çatıya iki noktadan mafsallı olarak bağlanmıştır.
               
İki adet yay destekli lamadan yapılmış olan emniyet düzeni, bir uçtan üç nokta askı düzeninin sağ koluna, diğer uçtan ise çatı üzerine kaynatılmış olan kulağa mafsallı olarak bağlanmıştır. Emniyet düzeni, makinenin engele takılması durumunda biçme düzenini geriye doğru açarak, bıçak ve parmakların zarar görmesini engelleyen mükemmel bir düzendir.
               
Makine, biçme düzeninin alt kısmına bağlanmış olan özel şekilli 3 adet kızak ile biçme düzeninin boş kısmında bulunan yönlendirme plakasının altında yer alan bir adet kızak üzerinde kaydırılarak çalıştırılmaktadır. Kuyruk milinden alınan hareket Kayış – Kasnak düzeni ile çift eksantrikli mekanizmaya, bundan da yaprak bıçak lamasına ve parmaklı bıçak lamasına iletilmektedir.
               
Biçme düzeni iki kısımdan meydana gelmiştir. Birinci kısım, bıçak yapraklarını taşıyan bıçak lamasıdır. Bu lama üzerinde 22 adet bıçak vardır. İkinci kısım, parmak bıçakların bağlı olduğu parmak bıçak lamasıdır. Toplam 34 adet olan parmak bıçaklar, üç parmağa iki adet cıvata gelecek şekilde parmak bıçak ana laması üzerine bağlanmıştır. Parmak bıçakların uç kısımlarına zıpka kaynatılmıştır. Parmak bıçakların ve yaprak bıçakların kenarları testere ağzı biçimindedir.
               
Makinenin yol – iş konumuna getirilmesi ve biçme yüksekliğine ayarlanması hidrolik kumanda mekanizması ile sağlanmaktadır. Hidrolik kumanda sisteminde tek yönlü silindir – piston mekanizması kullanılmıştır. Böylece biçme çok daha hassas ve rahat yapılabilmektedir.
               
Makinenin biçme düzeni orta bıçak tipindedir, ve üç bıçak yaprağına, dört parmak bıçağı gelecek şekilde yerleştirilmiştir. Biçme düzeninin dış kısmında, biçilen ürünü namlu haline getiren yönlendirme levhası, biçilen otu kısmen toplayarak yere bırakmakta ve ikinci geçişte bu otun traktör tarafından çiğnenmesini önlemektedir.

 

 

 


TEKNİK ÖZELLİKLER

Toplam Genişlik

1510 mm

Toplam Yükseklik

Açık iken 720 mm Kapalı iken 2000 mm

Toplam Uzunluk

3230 mm

Toplam Ağırlık

220 Kg

Grasörlük Sayısı

8 Adet

Kasnak Ölçüleri

Küçük Kasnak Ø122 mm Büyük Kasnak Ø366 mm

Bıçak Sayısı

21 Adet

İş Yol Durumu Kumandası

Hidrolik

İş Hızı

10 Km / Saat

İş Kapasitesi

16.8 Dönüm

İş Genişliği

1680 mm

Kesme Sistemi

Zıpkaları hareketli, Çift bıçaklı

Maksimum Eğimli Çalışma Açısı

Dikey 90°  Yatay  45°

İki Zıpka Arasındaki Mesafe

50 mm

Kuyruk Mili Hızı

540 d / dk

Kaldırma Düzeni

Hidrolik

Çayır Biçme Makinesi - 151 Cm, Sıfır ( Yeni ) Satılık Fiyat'la satılık, inceleyin sipariş verin satın alın!
Sponsorlu