Blok Kesme Makinesi Sermak STX 1203-15

İlan No: #00092534
Fiyat Sorunuz
Bu ilan yayında değildir
Kategori: Plaka Kesim
Marka: Sermak
Model Yılı: 2020
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır ( Yeni )
Menşei: Diğer
Konum: Eyüpsultan Mah. / Sancaktepe / İstanbul
Satış Detayı: Peşin, Görüşülür

Blok Kesme Makinesi Sermak STX 1203-15 Genel Bilgiler

KESİM ARABASI: Komple pik dökme demirden üretilir, bu sayede güçlü ve ağır bir yapıya sahip olması ve kesim esnasında oluşan vibrasyonları absorbe etme özelliği kazandırılmıştır. Bu sistem komple yağ banyosu içinde çalışır ve çalışma ömrü en az 15 yıl olarak belirlenmiştir. KÖPRÜ: Makinenin en önemli bölümü olan köprü aşınmaya son derece mukavim GG 23-25 standardında özel alaşımlı pik dökme demirden imal edilir, bu malzeme özellikle korozyona ve aşınmaya karşı direnci yüksek aynı zamanda şok vibrasyon emme özelliğine sahiptir.

YAN KÖPRÜLER: Ana köprüyü taşıyan yan köprüler çelik konstrüksiyon olarak imal edilir. Kayıcı yüzeyleri yağ banyoları içinde çalışarak paslanma ve aşınmaya karşı korunmuştur. Köprünün tahrik kısmına yakın olan kayıcı yüzeyleri, özel alaşımlı bronz kızaklar üzerinde çalışır, böylelikle köprü hassas ve kararlı bir hatveleme yapabilme özelliğine sahiptir.

KOLONLAR: Makinede 4 adet pik dökme demirden yapılmış kolonlar üzerinde çelik traversler ile kurulur, kızak yüzeyleri özel kapaklarla toz ve sudan korunmuştur, köprünün yukarı aşağı hareketi kolonların içine korumalı olarak yerleştirilen dört hassas vida ile sağlanır, kesim hassasiyeti kolonlara ve köprü üzerine yerleştirilen encoderlerle sağlanır.

VAGON: Blok taşıyıcı vagon çelik konstrüksiyon olarak imal edilir ve raylar üzerinde elektrik motoru vasıtası ile hareket eder, makine ihtiyaca göre ön ve yan çıkışlı olarak üretilebilir, standart makinede 1 adet vagon ve 6 m ray verilir.

ELEKTRİK: Bütün elektrik komponentleri endüstri standardı malzemelerden seçilmiştir, paneller elektrostatik boya ile boyanmıştır, bütün kablolar elektrik şemasına uygun olarak numaralandırılmıştır. Elektrik panosunda kullanılan kontaktörlerin tümü Fransız malı Telemechanique’dir.

KESİM KONTROL SİSTEMİ: Makine klasik ST makinelerinin çalışma sisteminden farklı olarak, aşağıdaki SERMAK tarafından geliştirilmiş kesim sistemine sahiptir.

SPC sistem: Makine hatveleme işlemini yaptıktan sonra 3m/dak lık bir hızla taşa doğru otomatik olarak yaklaşır, böylece testerenin boşta kaldığı süre minimum düzeyde tutulur, daha sonra testere taşa daha düşük bir hızla yaklaşık 15-20cm girer, böylece özellikle sert taşların kesiminde testerenin taşa hızlı girmesinden kaynaklanan kalınlık hassasiyetinin bozulması ve testerenin erken aşınıp balans yapması problemlerinin önüne geçilir. Daha sonra makine ayarlanan potansiyometre hızına geçerek kesim işlemini tamamlar.

Blok Kesme Makinesi Sermak STX 1203-15 Teknik Özellikler

Teknik Bilgiler
Max blok ebatları (Ø1200mm disk ile) 320 x 220 x 220 cm
Dikey disk çapı 170 cm
Max dikey disk sayısı 2
Ana motor gücü 180 hp
Disk taşıyıcı araba motor gücü 4 hp
Yatay disk çapı 45 cm
Yatay disk motor gücü 25 hp
Köprü yatay hareket motor gücü 2 hp
Köprü dikey hareket motor gücü 5 hp
Ağırlık 18.000 kg
Toplam elektrik gücü 160 kw

Bu ilan 2167 kez incelenmiştir.
Blok Kesme Makinesi Sermak STX 1203-15 Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!